50 років брехні про сало і яйця

Не так давно вийшли зміни офіційних дієтологічних рекомендацій в США – і багато чого з того, що називалося “здоровим харчування” протягом 50 років, тепер веде до ожиріння і діабету. Ще один привід не орієнтуватися на рекомендації по “здоровому харчуванню”, а довіряти тілу, яке знає краще.

Шашлик

Ви апологет здорового харчування? Починаєте ранок з білкового омлету без солі, а закінчуєте – відвареної курячої грудкою?

У мене для вас погані новини. Вам загрожують ожиріння, діабет і серцеві хвороби – істотно більше, ніж любителям кави з вершками і хороших стейків.

У нашій культурі їжа надзвичайно сильно навантажена різними смислами, її споживання може викликати не тільки задоволення, але і гордість (я харчуюся правильно!), Вину, сором (я з’їв шкідливу, заборонену, погану їжу!).

Одна з найпоширеніших ідей про їжу в нашій культурі – поділ їжі на “здорову” і “нездорову”. Цей підхід породжує величезну тривогу у зв’язку з харчуванням, посилює обессію – фиксированность на темі їжі, присвоює людині статус “поганого” або “хорошого” в залежності від тієї їжі, яку він з’їв.

Підхід інтуїтивного харчування вчить нас не розділяти їжу на здорову і не здорову, а вибирати їжу по внутрішньому бажанню, потреби тіла. Найчастіше ця ідея викликає подив. опір, навіть шок – як це так, не буває здоровою і нездорової їжі.

Як же тоді вибирати “правильне”, корисне, що заподіює моєму тілу добро і поліпшує здоров’я?

Відповідь на це питання:

Інтуїтивне харчування дає простий і вже вам знайомий сповоб: вибирати те, що зараз хоче ваше тіло.

Чому?

Та тому, що уявлення про те, яка їжа є “здоровою”, в дієтології постійно змінюється.

Нещодавно відбулася подія величезної важливості в дієтології: вперше за багато років були кардинально змінені офіційні диетологические рекомендації в США – а саме по них згодом формулюються всі інші диетологические рекомендації в інших країнах.

“Протягом двох поколінь американці харчувалися відповідно до дієтологічних рекомендації, суть яких не підтвердилася в клінічних дослідженнях”, – написали минулого тижня всі без винятку великі ЗМІ, а також журнали про здоров’я та здоровий звертаючись життя.

Що ж змінилося?

По-перше, рекомендація підтримувати в харчуванні низький рівень жиру повністю себе вичерпала. У новій версії рекомендацій вказується, що холестерол, що міститься в їжі, НЕ МАЄ ЖОДНОГО ВІДНОШЕННЯ до холестеролу в крові. Американці – а слідом за ними і весь світ, що використовує ці рекомендації, абсолютно марно уникали яєчних жовтків і печінки десятиліттями.

Зміни цієї рекомендації вплинуть на харчування всіх людей, починаючи зі шкільних сніданків і кінчаючи порадами клінічних дієтологів.

Як же так вийшло, що нас обдурили і змусили є білкові омлети і відмовитися від жирного м’яса?

Як пише “Нью-Йорк Таймс”, в цьому велика роль лобі харчової індустрії, “мутівшей воду” (продукти з низьким вмістом жиру прекрасно продавалися десятиліттями).

Але основною причиною є те, що ці рекомендації були засновані на дуже слабких наукових доказах: дослідженнях наглядової, епідеміологічного характеру. Епідеміологічні дослідження демонструють зв’язок, асоціацію, але не причинно-наслідковий зв’язок між явищами.

Замість того, щоб прийняти обмеженість таких даних для обгрунтування рекомендації, вчені переоцінили їх значимість.

Більшість діетологіческміх рекомендацій грунтувалися на дослідженнях Гарвардської медичної школи, проте в 2011 директор школи визнав, що результати їх досліджень не можуть бути вопроізведени в клінічних експериментах, тобто не можуть бути підтверджені.

Також сумнівам піддалося обмеження у вживанні солі. Цілий ряд досліджень в останні роки отримали дані, що спростовують зв’язок вживання сатурірованних жирів і захворювань серця, як ми звикли думати.

Той факт, що ми роками обмежували жири і холестерол у своєму харчуванні, міг заподіяти серйозної шкоди нашому здоров’ю. Урізання жирів у харчуванні автоматичні означає збільшення вживання вуглеводів – зерна і круп, овочів і фруктів, того, що ми вважали “здоровим харчуванням” десятиліттями. За останні 50 років кількість споживання жирів скоротилося на 25%, тоді як споживання вуглеводів зросла на 30%.

Згідно з останніми дослідним даними, такий стиль харчування збільшує ризик розвитку ожиріння, діабету і захворювань серця значно більше. ніж харчування, в якому присутні жири та холестерол.

На даний момент комітет, що займається формуванням нових рекомендацій, пропонує виключити “нежирне м’ясо” із списку рекомендованих для здорового харчування продуктів, і прибрати рекомендації скоротити червоне м’ясо і оброблене м’ясо. Зокрема, нежирне м’ясо повністю виключать з шкільних сніданків.

Чи можуть дієти, що виключають вживання м’яса, бути здоровими?

Можуть. А можуть і ні. Ми просто досі толком не знаємо цього. Не існує серйозних дослідницьких даних, на які ми могли б спертися, які включали б дорослих вегетаріанців і описували дітей.

Фактично, пише “Нью-Йорк Таймс”, з тих пір, як в 1961 році були випущені рекомендації обмеження сатурірованних жирів і холестерину, американці були залучені в безвідповідальний. неконтрольований дієтичний експеримент. Настала пора більш скептично дивитися на результати епідемічних досліджень і перебудовувати стратегію харчування з самих її основ.

До тих пір, поки цього не сталося, рекомендується повернутися до доброї старої дієті наших предків: поменше круп, поменше цукру, побільше тваринної їжі – м’яса, масла, незнежирених молочних продуктів.

Джерело

Link to this post:

<a href="https://sukharenko.com/2015/04/11/50-rokiv-brehni-pro-salo-i-yajtsya/">50 років брехні про сало і яйця</a>

Вам також має сподобатись...

Залишити відповідь