У Львові побудують будинок для айтішників з дешевими квартирами, серверної і сонячними батареями

Львівський IT-кластер

Львівський IT-кластер запустив незвичайний проект: планування і зведення будинку на 72 квартири, які зможуть купити тільки IT-фахівці, причому майже за собівартістю. У місті, за оцінками експертів кластера, проживає близько 10 000 IT-співробітників, а враховуючи трудову міграцію в західну столицю у зв’язку з обстановкою в країні, ця цифра зросла ще сильніше. За словами CEO кластера Степана Веселовського, на даний момент близько 1300 співробітників львівських IT-компаній потребують «поліпшення житлових умов».

Веселовський визнає, що будинок на 72 квартири не вирішити житлову проблему в місті, але принаймні приверне до неї увагу. Він зазначає, що один з напрямків діяльності кластера – промо Львова як IT-центру, щоб місто стало привабливим для IT-професіоналів з інших регіонів. «Ми не розраховуємо вирішити житлову проблему, побудувавши будинок на 72 квартир, скоріше – створити прецедент, який покаже лояльність міста до людей такої професії», – каже Степан.

Львівський IT-кластер

Торік керівництво кластера звернулося з такою ініціативою до міської ради, і ідею підтримав мер міста. Львівська влада беруть участь у проекті як партнер і безкоштовно надали земельну ділянку. Проект реалізовується за принципом кооперативного будівництва.

Генерального підрядника ще не вибрали – зараз будинок на етапі розробки проекту (вона триває близько півроку). За оцінками кластера, будівництво розпочнеться у вересні-листопаді, а сам будинок буде будуватися 12-18 місяців.

Проект є прибутковим, квартири будуть продаватися за собівартістю. Житло в будинку зі знижкою приблизно в 30% зможуть купувати співробітники IT-компаній, які входять в кластер.
Сам будинок буде з великими балконами для релакс-зони, в ньому буде серверна, мітинг-рум, дитяча кімната, велосипедний паркінг, підземний паркінг, експлуатована дах (тераса), підключений швидкісний інтернет. Крім того, будинок проектується так, щоб з часом повністю відмовитися від газу і перейти на альтернативні джерела енергії.

Джерело

Link to this post:

<a href="https://sukharenko.com/2015/04/09/u-lvovi-pobuduyut-budynok-dlya-ajtishnykiv-z-deshevymy-kvartyramy-servernoyi-i-sonyachnymy-batareyamy/">У Львові побудують будинок для айтішників з дешевими квартирами, серверної і сонячними батареями</a>

Вам також має сподобатись...

Залишити відповідь