10 заповідей нової України

10 заповідей нової України

1) Не давати і не брати хабарі

Риба гниє з голови, а в нашому випадку – країна загнІвала, починаючи з кожного з нас. Цукерки лікарям, коньяки за швидке виготовлення документів, пухкі конверти за прийняття на важливу посаду, фраза “ну, ти ж знаєш, що потрібно зробити” – все це підгодовувало колосальну систему корупції, яка починалася з маленького села і закінчувалася Межигір’ям. Не буде пропозиції – не буде і попиту на хабарі. Почніть будувати Європу персонально біля себе – припиніть підгодовувати піраміду корупції. Це не страшно.

2) Не красти

Важко втриматися від спокуси підправити документи і списати з бюджету компанії трошки менше, а собі в кишеню покласти трошки більше. Особливо, якщо тебе вдома чекає родина. Потрібно навчитися систематично вивітрювати з голови погані звички родом з СРСР: брати те, що вам не належить або погано лежить де завгодно – на роботі, на вулиці або ще де. Ви крадете не у когось нереального – ви обкрадає в першу чергу самого себе – бо жити ж тут вам. Кожного разу, коли у вас виникатиме таке бажання – подивіться на себе в дзеркалі і побачите там Януковича.

3) Поважати інших

Мирне співіснування неможливе без поваги, і саме воно стане запорукою економічного успіху. Тільки коли ми навчимося поважати інших людей – незалежно від того, якою мовою вони розмовляють, якої вони національності, віросповідання, орієнтації або яку музику слухають і яких політиків підтримують – тільки тоді може початися дійсно мирне життя. Просто прийміть те, що хтось не такий, як ви – і стане набагато легше, повірте. Наша різноманітність і робить нас сильними.

4) Допомагати

Вбивайте вірус байдужості в собі. Не бійтеся підняти людину, яка впала посеред вулиці або загубилася в чужому районі. Це не соромно, це навпаки – дуже приємно! Щира посмішка і слово “дякую” мотивує краще за всіх нагород і премій. Ну і рано чи пізно може статися так, що допомога буде потрібна вже вам – ви б не хотіли залишитися на самоті, правда?

5) Тримати чистоту

Чомусь, як тільки ми потрапляємо за кордон, у нас включається режим “Європи” – ми припиняємо смітити і порушувати правила. Чому б не спробувати тримати цей режим у включеному стані – постійно і вдома? Це дуже просто: чим скаржитися на те, який срач біля вашого будинку, припиніть кидати недопалки і обгортки де попало. Не бійтеся поширювати цей приклад на оточуючих, якщо бачите, що хтось навіть не думає про те, де викидати сміття. В Україні є прекрасні ініціативи – наприклад, “Зробимо Україну чистою” – їм потрібна ваша підтримка.

6) Самоорганізовуватися

“Хата з краю” – це архаїзм і девіз старої України. Девізом нової України має стати самоорганізація. Якщо ви не вірите – подивіться відео з Майдану і зрозумійте, що насправді це дуже легко – навіть коли вас 10, 500 або тисячі. Ведіть діалог з сусідами – відстоюйте права своїх будинків. Розмовляйте з колегами і розвивайте робочі колективи. Лише людина здатна зробити багато чого, а група самоорганізованих людей – ще більше і ще краще. Попросіть допомоги, зорганізуйтеся з тими, хто солідарний з вами – і ви зможете вирішити будь-яку проблему.

7) Брати відповідальність

Настав час розширювати коло відповідальності трохи далі, ніж ви звикли до цього. Потрібно прийняти цю думку до уваги: тільки ви несете відповідальність за власне життя і за власний успіх, і ніхто інший! Ваша відповідальність – це і чистота в місті, і депутати, яких ви обираєте, щоб представляти ваші інтереси. Не бійтеся брати відповідальність за свою роботу, свої обіцянки і своїх близьких: це додає наснаги, сил і впевненості в діях. Це – фундамент вашого існування.

8) Не боятися

Це – саме те, з чого починається нова Україна. Люди почали усвідомлювати, що страх – це єдина перешкода до кращого життя. І Небесна Сотня поклала свої життя саме за те, щоб ми могли жити в країні без страху. Щоб ми не боялися гуляти містами, відстоювати свої права, ловити злодіїв і вільно висловлювати свою думку. Свобода – це перша сходинка до змін. Тільки будучи фізично, морально і духовно вільними, ми зможемо втілити в життя всі ті мрії, про які думаємо кожен день.

9) Не чекати

Досить чекати, що хтось прийде і зробить порядок біля вашого будинку. Досить чекати, що держава в особі чиновників чи влади дасть вам роботу або вирішить проблеми. Найбільш незадоволені життям – це ті, хто скиглить і чекає, що хтось зробить все за нього. Вставайте і дійте! Тільки від вас залежить, наскільки гарним буде ваше життя.

10) Розширювати кругозір

Час вийти на світло з печер своїх стереотипів. Час позбутися міфів, які весь час насаджують вам політики чи ЗМІ, – тільки так ви знайдете справжню істину. Не судіть про те, чого ви не знаєте або не бачили. Подорожуйте – починайте з кращих куточків своїй галузі і закінчуйте кращими місцями України та світу. Виділяйте на це час і гроші. Читайте книги і знайомтеся з новими людьми. Відкрийте себе для світу, і він відкриє всю свою неймовірність для вас.

Слава Україні!

Link to this post:

<a href="https://sukharenko.com/2014/06/10/10-zapovidej-novoyi-ukrayini/">10 заповідей нової України</a>

Вам також має сподобатись...

2 Відповідей

  1. Serge Patsenka сказав:

    Похоже на Кодекс строителя коммунизма (был такой когда-то)

Залишити відповідь